Popis pozice kupujícího

Obsah:

Anonim

Společnosti by nebyly schopny najít ty správné dodavatele, udržet náklady dolů a maximalizovat zisky bez kupujících. Určují struktury nákladů pro zboží, které nejlépe vyhovují jejich produktovým řadám, a poté označují produkty za účelem získání cílených výnosů z investic. Tito odborníci také získají kódy výrobců pro výrobky, takže úředníci v obchodě mohou snadno sledovat úroveň zásob. Pokud máte analytické, matematické a vyjednávací dovednosti, zaměstnání jako kupující může být pro vás dobrou volbou kariéry.

$config[code] not found

Primární povinnosti

Kupující hodnotí dodavatele o cenách, kvalitě produktů a průměrné době přepravy a rozhoduje, které z nich pravidelně nakupují. Rovněž řídí proces nabídek, přezkoumávají cenové nabídky dodavatelů a finanční zprávy před vyjednáváním smluv. Jako kupující můžete také navštívit dodavatelské závody nebo distribuční centra, abyste se dozvěděli více o odrůdách produktů a službách, které nabízejí. Navštěvujete také veletrhy a konference k výzkumu nových technologií v oblasti průmyslu. Někdy se kupující musí setkat s personálem a prodejci, aby přezkoumali vadné zboží a zajistili návrat a výměnu.

Administrativní povinnosti

Kupující uchovávají záznamy o produktech, které nakupují, včetně názvů, stylů a velikostí produktů, nákladů, termínů dodání a podmínek produktů při příjezdu. V této roli také snížíte ceny prodeje starších zásob před příchodem nového zboží. Pokud jste vysoce zkušený kupující, můžete také vycvičit nové kupující ve vaší firmě a učit je různým postupům a zásadám. Dále trénujete a dohlížíte na maloobchodní prodejní pracovníky a administrativní pracovníky.

Video dne

Přinesl vám Sapling Přinesl vám Sapling

Pracovní prostředí

Většina kupujících pracuje pro maloobchodníky nebo velkoobchodníky, zatímco některé práce ve výrobě. V této oblasti obvykle pracujete ve všední dny, od pondělí do pátku, v pohodlných, klimatizovaných kancelářích. Čtyřicet hodin pracovních týdnů je normou, ale pro dokončení důležitých transakcí nebo projektů může být nutné prodloužení. Mohli byste být také povinni cestovat, aby se setkali s dodavateli ve svých městech.

Vzdělávání a odborná příprava

Požadavky na vzdělání se liší v závislosti na tom, kde pracujete. Vysokoškolské vzdělání může být pro některé zaměstnání dostačující, zatímco pro jiné pozice možná potřebujete bakalářský titul. Mnoho zaměstnavatelů má komplexní vzdělávací programy pro stážisty kupujících, kde se naučí sledovat zásoby a vyjednávat ceny s dodavateli.

Plat a pracovní výhled

Kupující získal od května 2011 průměrné roční platy ve výši 56 810 dolarů, podle údajů úřadu pro statistiku práce USA. Pokud patříte mezi top 10 procent ze zisku, můžete vydělat více než 90 740 USD ročně. Nejvyšší platící státy pro kupce byly Connecticut, New Jersey a New York - 92.790 dolarů, 69.210 dolarů a 66.540 dolarů ročně. Skupina BLS oznámila, že v letech 2010 a 2020 se očekává nárůst počtu pracovních míst pro kupce o 7 procent, což je polovina míry národního průměru 14 procent.