Popis pracovní pozice úvěrového důstojníka

Obsah:

Anonim

Úvěrové úředníky pracují na frontě finančního průmyslu, pomáhají zákazníkům zajistit úvěry na bydlení, komerční nemovitosti a automobily. Kariéra úvěrového poradce vyžaduje formální vzdělání a licencování, stejně jako bezvadné sociální dovednosti. Pokud se snažíte stát se úvěrovým důstojníkem, připravte se na náročnou kariéru s potenciálně lukrativními odměnami.

Úvěrová důstojnická práce

Úvěrové úředníky, také nazývané úvěrové důstojníky nebo úvěrové úředníky, žádají o úvěry od podniků a jednotlivců a dohlížejí na jejich hodnocení během schvalovacího procesu. Během celého procesu půjčky, který může trvat týdny nebo měsíce, je úvěrový důstojník hlavním kontaktním místem pro zákazníka. Úvěrové důstojníci vyhodnotí potřeby úvěru zákazníka a doporučují typy úvěrů, které mohou splnit své cíle.Sbírají detailní finanční informace od zákazníka, aby určily bonitu a schopnost splácet úvěr.

$config[code] not found

Úvěrové úředníky spolupracují se zákazníky v různých prostředích, v závislosti na struktuře společnosti. Například, úvěrový důstojník v místní bance by mohl pracovat se zákazníky ve své kanceláři, zatímco úvěrový důstojník pro online hypoteční zprostředkování bude komunikovat se svými zákazníky prostřednictvím e-mailu a telefonicky.

Společnosti, které najímají úvěrové úředníky, se liší velikostí, od místních družstevních záložen a bankových poboček až po velké společnosti až po prodejce automobilů. V závislosti na pracovní zátěži mohou úředníci pracovat od 40 do 60 hodin nebo více týdně.

Typy úvěrových důstojníků

Úvěrový úředník se zpravidla specializuje na určitý druh úvěru. Obchodní důstojníci spolupracují s podniky na zajištění úvěrů na provozní náklady a expanzi společností. Zaměstnanci hypotečních úvěrů se specializují na úvěry na obytné nebo komerční nemovitosti. Úvěrové pracovníci pracující v místních bankách a družstevních záložnách často pracují s různými úvěrovými produkty, od úvěrů na bydlení až po studentské půjčky.

Video dne

Přinesl vám Sapling Přinesl vám Sapling

Vedoucí útvaru vzdělávání a školení

Většina společností vyžaduje, aby úředníci úvěru měli alespoň bakalářský titul v oboru, jako je účetnictví, finance nebo podnikání. Kurzy nebo odborné zkušenosti v oblasti bankovnictví a prodeje vám mohou také pomoci přistát na pozici úvěrového poradce. Jakmile bude zaměstnavatel zaměstnán, nabídne formální nebo neformální školení, které zahrnuje konkrétní úvěrové produkty a firemní postupy.

Pokud hodláte pracovat jako důstojník hypotečního úvěru, musíte také získat licenci na zakládání hypotéky, abyste dodrželi zákon o zabezpečení licencí na hypotéky z roku 2008.

Osobní charakteristiky

Úvěrový důstojník musí mít pomoc lidem a mít příjemnou osobnost. Musíte mít také kázeň k nalezení nových zákazníků během poklesu a žonglovat více zákaznických úvěrů během období boomu. Úvěrový důstojník musí mít při posuzování potřeb zákazníka a při stanovení bonity žádosti o úvěr dokonalé rozhodovací schopnosti. Musíte věnovat velkou pozornost detailům a zachovat velké množství komplexních informací. Například pokud pracujete jako úvěrový důstojník pro celonárodní hypoteční makléře, budete muset porozumět četným úvěrovým produktům, které nabízí více věřitelů, stejně jako federální úvěrové zákony a předpisy v různých státech.

Platy a pracovní příležitosti

V roce 2017 dosáhl průměrný platový důchod osobního úředníka téměř 85 000 dolarů, jak uvádí americký Úřad statistiky práce. Střední příjem všech úvěrových pracovníků se pohyboval okolo 65 000 dolarů. Dlužníci s nízkou splátkou vydělali téměř 33 000 dolarů ročně, zatímco vysokí výdělečně činní přinesli více než 135 000 dolarů. Někteří úředníci úvěru získávají plat, zatímco jiní pracují na provize. Někteří zaměstnavatelé nabízejí kompenzační balíčky, které zahrnují základní plat a provizi.

Systém BLS odhaduje, že do roku 2026 se zvýší počet úředníků v oblasti úvěrů až o 11 procent. Vedoucí pozice obvykle vyžadují několikleté zkušenosti. Například City National Bank v Walnut Creek, CA, vyžaduje, aby vedoucí pracovníci úvěru měli alespoň sedmileté zkušenosti. Pokud máte správné vzdělání, abyste se stal úvěrovým důstojníkem, ale nedostatek zkušeností, můžete dostat nohu do dveří tím, že požádáte o zákaznický servis nebo úvěr asistenta pozice.

Bezpečnost zaměstnance úvěrového úředníka může záviset na ekonomickém klimatu. Když jsou úrokové sazby nízké, jednotlivci nakupují nové domy, refinancují své stávající hypotéky a obchodují s novými modely svých vozů. Když se však úrokové sazby zvyšují, objem úvěrů se snižuje, což může vést k tomu, že zaměstnavatelé propustí úvěrové důstojníky.