Kolik peněz má Barrel Racer?

Obsah:

Anonim

Závodní jezdec, ve kterém jezdec a jezdec v nejrychlejším čase spěchají kolem barelů, je zářivou stránkou profesionálního rodeo, s podtrženými košilemi a zářivými koni pod arenami. Na kolegiální a profesionální úrovni je to především akce pro ženy. Je to také vysoce konkurenční a profesionální sport, který je v časech tak vzdálených, že stota sekundy může znamenat rozdíl mezi odměnou doma a vyloučením peněz. Závodníci barelu vydělávají za první místo v soutěži.

$config[code] not found

Rychlost znamená peníze

Sáňkové závody nejsou technicky zaměstnáváním a mnoho jezdců jezdí svým životem jinými způsoby, jako je ranč, výcvik koní nebo v jiných povoláních. Výhry se liší v závislosti na velikosti a prestiži rodea, ať už soutěže jsou schváleny Asociací ženské profesionální rodeo (WPRA) a dalšími faktory. Výhry mohou být založeny na jediném barelovém běhu, nazývaném go-round, nebo závodníci musí běžet několikrát a trvat průměrně. Cena za první místo ve většině soutěží se pohybuje v rozmezí od $ 1,000 do $ 4,000, podle profesionálního jezdce a trenéra Heather Smith.

Průměrné výhry rodeo

Ne všichni závodníci barel jsou na vrcholu peněz. Například v červenci 2014 WPRA uvádí, že mezi top 500 jezdců se výhry lišily od výhry 253 dolarů, kterou vyhrál Brooke Jeter, až po nejvyšší pozici Lisa Lockhartové na $ 67,345. Jeter se v tomto bodě zúčastnil 16 rodeosů, přičemž průměrný výdělky činil 15 dolarů za rodeo. Lockhart však konkuroval 18 rodeosům za průměrný průměr kolem $ 3,746. Nancy Hunterová, druhá závodní jezdec, závodila v jedenácti závodech a získala 66 973 dolarů, takže její průměr za rodeo byl ve skutečnosti vyšší než Lockhartovo na 6 088 dolarů.

Video dne

Přinesl vám Sapling Přinesl vám Sapling

Sezónní výhry

Výsledek hlavičky je sledován na třech úrovních: vítězství v sezoně, výhry v národním finále Rodeo (NFR) a celkový světový zisk. Sezóna byla původně jarní až klesající, ale příchod krytých arén prodloužil období do prosince, kdy se NFR koná v Las Vegas v Nev. V roce 2013 WPRA zaznamenává sezónní výhry pro top 15 jezdců v závodech v závodě od 15. - místo zisku Jean Winters ve výši 69.846 dolarů na $ 147.417 vyhrál vrcholový uchazeč Sherry Cervi. Nejvyšší kandidáti jsou umístěni v kombinaci s sezonou a výhrou NFR, takže závodník s barelem by mohl v sezóně vydělat méně a stále vystupovat na vrcholu seznamu s významnými výhrumi v NFR.

Národní finále Rodeo výhry

NFR peněženky jsou mnohem větší než průměrná cena barelů. V roce 2013 například zprávy WPRA Sherry Cervi vyhrál $ 155,899 na NFR. Ceny se pohybovaly v rozmezí od 14 723 dolarů vyhrazených Sydni Blanchardem až po nejvyšší dolar společnosti Cervi. Šest z prvních 15 jezdců získalo 50 000 dolarů nebo více za jedno rodeo. Prvních pět závodníků na NFR v roce 2013 byli Shada Brazile, Taylor Jacob, Mary Walker, Lisa Lockhart a Sherry Cervi. První čtyři vyhrál $ 61,889, $ 82,431, $ 92,247 a $ 102,163.

Nejlepší dolar

Celkové příjmy ze světa určují celkovou pozici majora závodníka na konci sezóny. Množství sezónních peněženek a NFR peněženek jsou kombinovány pro celkový počet světových příjmů. Jezdec, který měl skvělou sezónu, ale nekonkuroval v NFR, je nepravděpodobné, že skončí vysoko v žebříčku, protože peněženky NFR jsou mnohem větší. V roce 2013 hlásí WPRA Michelle McLeod na páté místo v páté desítce, s celkovými výhry $ 151,357. Taylor Jacob přišel další, za $ 164,484. Lisa Lockhartová byla třetí, s celkovými výhry 184 200 dolarů a Mary Walker se dostala na čtvrté místo ve výši 229 363 dolarů. Nejlepší finišer Sherry Cervi měl však celkový zisk ve výši 303 317 dolarů.